Koenig & Bauer ag (kba) Tiskové stroje Informace pro tiskDownload 35.03 Kb.
Date29.04.2016
Size35.03 Kb.

Koenig & Bauer AG (KBA)

Tiskové strojeInformace pro tisk


HP PageWide Web Press T1100S

Digitální tiskový stroj s integrovanou úpravou potiskovaného materiálu pro tisk
HP a KBA představili nejvýkonnější inkoustový kotoučový tiskový stroj světa
První zařízení se instaluje ve firmě DS Smith Packaging

Würzburg: Začátkem prosince prezentovaly firmy HP Inc. a KBA pro téměř 200 mezinárodních obalových tiskáren a odborných novinářů ve výrobním závodě ve Würzburgu celosvětově první velkoformátový digitální tiskový stroj HP PageWide Web Press T1100S. Tento gigantický inkoustový kotoučový tiskový stroj, tisknoucí na pás materiálu šířky 2,80 m, byl vyvinut během necelých dvou let v úzké spolupráci mezi HP Inc. a KBA-Digital & Web Solutions. Úpravou povrchu materiálu pro tisk krycí vrstvou, vytištěnou také digitálním tiskem, otevírá tento stroj pro výrobu obalů z vlnité lepenky (v nejrůznějších formátech a nákladech) nové flexibilní možnosti.
S předpokládaným ročním nárůstem v hodnotě 17 procent je digitální tisk nejrychleji rostoucí technologií v oblasti tisku obalů a předpokládá se, že v roce 2019 dosáhne objemu 19 miliard amerických dolarů (1). Řešení tiskovin digitálním tiskem navíc umožňuje také nejen nákladově efektivní výrobu zakázek s malými náklady, ale i výrobu personalizovaných obalů.
„Zušlechťovatelé a jejich zákazníci musejí pro finálního zákazníka vyvinout nejen efektivní obal, ale musejí také snížit náklady“, říká Eric Wiesner, general manager, PageWide Web Press (PWP) Division firmy HP Inc.. „HP a KBA nyní díky spojeným expertízám uvedly na trh ten nejproduktivnější kotoučový tiskový stroj světa (2). Tiskový stroj HP PageWide Web Press T1100S umožňuje zušlechťováním na špičkové úrovni docílit vyššího zhodnocení tím, že v jednom tiskovém stroji kombinuje digitální tisk s předchozí úpravou potiskovaného materiálu pro tisk.“
Jako prvního zákazníka na tiskový stroj HP T1100S jsme získali firmu DS Smith Packaging. Tento stroj umožňuje obzvláště pro malé a střední náklady zakázek zajistit výrazně vyšší produktivitu a flexibilitu než ostatní, obvyklé analogové technologie tisku, a díky produktivitě vyšší než 30 000 m² potisknuté plochy za hodinu může být hospodárně využíván i pro vysoké náklady zakázek.
„Nový tiskový stroj HP PageWide Web Press T1100S představuje další krok v našem programu digitálního tisku“, říká Stefano Rossi, šéf obalové divize z firmy DS Smith. „Z naší společné vývojové práce s firmou HP vznikl první digitální tiskový stroj, který tiskne takovou rychlostí a na tak široký pás materiálu, jaký pro výrobu obalů z vlnité lepenky ve velkých objemech nutně potřebujeme. Díky tomuto stroji můžeme našim zákazníkům poskytnout dosud neexistující flexibilitu pro zakázky s jakoukoliv výší nákladu ve stabilní kvalitě.
Nové možnosti v obalovém tisku na vlnitou lepenku

Jestliže analogové tiskové technologie vytisknou kopie jediného obalu s jedním designem ve větším nebo menším počtu, které pak nakonec vypadají stejně a mají i stejnou velikost, pak tiskový stroj HP PageWide T1100S poskytuje díky architektuře tisku Multi-Lane (MLPA) nové možnosti využití právě ve výrobě obalů z vlnité lepenky.


Podobně, jako na dálnici, je systémem HP MLPA potiskovaný pás materiálu rozdělen do několika „jízdních pruhů“. Při tom je možné vyrábět současně vedle sebe zakázky/obaly z vlnité lepenky, které často mají velice rozdílné rozměry i náklady. Mohou tak být do jedné čekací fronty seřazeny malé i ty nejmenší zakázky v nejrůznějších formátech, které je pak možné bez zastavení stroje vytisknout bez přípravných časů a bez zastavení stroje společně s velkými zakázkami, tištěnými ve druhém "jízdním pruhu".
Technologie HP MLPA i další výhody digitálního tisku umožňují v případě potřeby nákladově efektivní přizpůsobení požadavkům zákazníka i personifikaci obalů z vlnité lepenky. Díky tomu mají zušlechťovatelé možnost uzpůsobit se objemovým i časovým požadavků tisku menších zakázek, aniž by museli budovat sklady.
Rychlá výroba ve vysoké kvalitě

Stále více značkových výrobců požaduje individualizaci a personifikaci svých obalů. V důsledku toho jsou výrobci nuceni do kratších výrobních termínů a k realizaci menších nákladů zakázek při současně vysokých nárocích na kvalitu s nízkými výrobními náklady. Díky rychlosti tisku až do 183 m za minutu a potiskované ploše až 30.600 m²/h umožňuje tiskový stroj HP PageWide Web Press T1100S výrobcům obalů rychle zpracovávat také nové a komplexní tiskové zakázky.


Pomocí rozšířených možností nanášení primerů (včetně přípravků HP Bonding a Priming) a čtyřbarvotisku, realizovaného pomocí pigmentovaných, vodou ředitelných inkoustů HP A50 v barvách CMYK, mohou uživatelé potiskovat ve vysoké kvalitě vrchní materiály vlnité lepenky s plošnou hmotností od 80 do 400 g/m² (GSM). Tento inkoustový kotoučový tiskový stroj přitom nabízí výraznou úsporu nákladů, vysokou flexibilitu, produktivitu a kvalitu tisku s vyšší sytostí barev a vysokou optickou hustotou černé, i s ostře vytištěným textem. Systémy nanášení přípravku HP Priming přímo (inline) nebo téměř přímo v tiskovém stroji (nearline) jsou přínosem pro optimalizaci kvality tisku.
V kooperaci s KBA nabízí HP k základní výbavě tiskového stroje T1100S i rozličné opční možnosti výbavy a automatizace. K tomu patří lakovací jednotky pro primery a krycí laky (OVP), automatická výměna rolí materiálu, ale i kompletně automatizovaný systému zásobování materiálem pomocí logistického systému KBA PATRAS.
Při představování tiskového stroje HP T1100S vzpomenul pan Christoph Müller, CEO firmy KBA-Digital & Web Solutions začátek spolupráce mezi HP a KBA u příležitosti jedné večeře v září 2013. Christoph Müller: „Firma KBA má jako celosvětově vedoucí výrobce klasických tiskových strojů 200 let zkušeností a při stavbě ofsetových a hlubotiskových strojů nastřádala mnoho zkušeností se zpracováváním citlivých potiskovaných materiálů i ve velkých šířích. Firma HP má již 76 let celosvětově vedoucí úlohu v oblasti hardwaru a softwaru a v posledních 31 letech byla kontinuálně hnacím motorem inovací v technologii termického inkoustového tisku. Uživatelé tiskového stroje HP T1100 PageWide Web Press profitují ze společných znalostí a synergických efektů obou společností. Tuto alianci jsme spustili ještě před tím, než byly s konečnou platností podepsány smlouvy, což svědčí o vzájemné důvěře a o tom, že naše technické týmy výtečně spolupracují.
Fotografie 1:

Řada odborníků z oblasti mezinárodní průmyslové výroby obalů, ale i odborní novináři a reprezentanti HP z celé řady zemí přijeli do výrobního závodu KBA ve Würzburgu jen proto, aby na vlastní kůži zažili světovou premiéru tiskového stroje HP T1100 S, určeného pro výrobu obalů z vlnité lepenky. Fotografie: KBA


Fotografie 2:

Se šířkou pásu materiálu 2,80 m a rychlostí digitálního potisku plochy 30.000 m²/h (formátově i nákladově plně flexibilního) je společným úsilím HP a KBA-Digital & Web Solutions vyvinutý tiskový stroj pro výrobu obalů z vlnité lepenky HP T1100S největším a nejvýkonnějším inkoustovým rotačním tiskovým strojem světa. Fotografie: HP


Fotografie 3:

Z úspěšné americko-německé kooperace při realizaci gigantického projektu inkoustového kotoučového tiskového stroje HP T1100S, realizované v době kratší než dva roky, se těší z leva doprava: Jim Lucanish, Prezident firmy O‘Neil Data Systems v USA, Christoph Müller z firmy KBA-Digital & Web Solutions, ale i Aurelio Maruggi, Gido van Praag a Eric Wiesner z firmy HP Inc. Foto: KBA


Fotografie 4:

Díky technologii HP MLPA (= Multi Lane Print Architecture = architektura tisku ve více řadách) je možné tisknout velké, malé i nejmenší náklady zakázek současně, v několika řadách na 2,80 m široký pás materiálu v tiskovém stroji HP T1100S.


Fotografie 5:

Claus Bolza-Schünemann, CEO firmy Koenig & Bauer AG, pozdravil mezinárodní hosty ve výrobním závodě ve Würzburgu. Vysvětlil silnou pozici KBA na rostoucím trhu obalového tisku a kooperaci s HP označil za oboustranně výhodnou.


Další informace
Další informace o tiskovém stroji HP PageWide Web Press T1100S naleznete na http://www8.hp.com/de/de/commercial-printers/web-presses/T1100S.html
Další informace o KBA naleznete na http://www.kba.com
Další informace o DS Smith Packaging naleznete na

http://www.dssmith.com/packaging/
Další obrazový materiál o tiskovém stroji HP PageWide Web Press T1100S naleznete na https://www.flickr.com/photos/hpdeutschland/albums/72157661904532346
Poznámky pod čarou
(1) Zdroj: “Budoucnost obalového tisku k roku 2019” od Vlad Savinov, Smithers Pira, 2014.

(2) Zdroj: Interní porovnání dat HP o všech na trhu existujících digitálních kotoučových tiskových strojích, stav k 1. prosinci 2015. „Produktivita“ se vztahuje na metry čtvereční za hodinu.O HP


HP Inc. vyvíjí technologie, které každému a všude zpříjemňují život. Sortimentem tiskáren, PC, mobilních koncových zařízení, řešeními i servisem umožňuje HP neobvyklé uživatelské zážitky.

Další informace o HP (NYSE: HPQ) naleznete na http://www.hp.com.


Naleznete nás také na Facebooku, Twittru a Flickru:

https://twitter.com/hp_deutschland

http://www.facebook.com/HPDeutschland

http://www.flickr.com/photos/hpdeutschland/


Share with your friends:
The database is protected by copyright ©essaydocs.org 2020
send message

    Main page