Kas Coca-Cola sööb su habad ära?Download 5.27 Kb.
Date conversion03.05.2016
Size5.27 Kb.
Kas Coca-Cola sööb su habad ära?
Kindlasti on mõni vanema generatsiooni inimene öelnud sulle, et coca-cola on mürgine ja söövitab su habad ära. Või siis öelnud, et coca-colas laguneb nael ühe ööpäevaga ära ja et coca-cola hävitab su sisikonna. Selline mõtteviis on täiesti mõistetav, sest Külma sõja ajal kasutas Nõukogude Liit sellist propagandat ameerikalike karastusjookide vastu. Kahjuks on nendest väidetest tekkinud tänaseni levivad kuulujutud, linnalegendid.

Üks põhiline väide eeltoodud omaduste tõestamiseks on cocas leiduv ortofosforhape. Tõsi küll, coca on happelise toimega, aga mitte rohkem kui näiteks apelsinimahl. Viimase kohta ei ütle sulle keegi, et seda ei tohi juua, kuna pärast kukuvad habad suust ära. Tõsi on ka see, et coca cola on võimeline lagundama metalli korrosiooni ehk roostet metallist esemetel. Sealt võib olla tulenenudki müüt, et ööpäevaks cocasse pandud nael lahustub ära. Siiski kuluks sellest mõningate andmete puhul ligi 4 ööpäeva. Isegi kui see on õige, siis sa ei jäta ju cocat endale suhu neljaks ööpäevaks. Peale selle kaitsevad hambaid emailikiht ning suus sülje tõttu olev kergelt aluseline keskkond. Ka seedeelundkond saab täiesti hakkama sellise happesisaldusega vedelikuga nagu coca cola.

Teine vastuväide coca colale on, et see sisaldab kofeiini, mis on sõltuvust tekitav aine. Tõsi, kofeiin on mõjub inimeste kesknärvisüsteemile stimulandina. Tegu on ühe kõige levinuma psühhoaktiivse ainega, sest seda leidub kohvis, tees ja mõningates puuviljades. Seega kui coca cola joomist vaadata probleemina, peaks ka pöörama tähelepanu kohvi ja tee joomisele.

Ära usu kõike, mida sulle räägitakse, vaid uuri ise välja kindlatest allikatest, kas räägitu vastab ka tõele.


Viited:

http://www.snopes.com/cokelore/tooth.asp

http://www.breakthechain.org/exclusives/coke.html

http://www.answers.com/topic/coca-cola-603

http://en.wikipedia.org/wiki/Caffeine


The database is protected by copyright ©essaydocs.org 2016
send message

    Main page